Nová Síň, Praha (galerie a muzea)
Voršilská 139/3, Praha 11000, Česká republika • Soukromá
www.novasin.org • info@galerienovasin.cz • +420604870607
Nová síň je renomovaná, krásná galerie v centru Prahy. Vyniká především svým dokonale rozptýleným denním světlem, střídmostí funkcionalistického prostoru a výhodnou polohou nedaleko Národního divadla.
Tradice Nové síně je spjata s výtvarným spolkem Jednota umělců výtvarných, jehož kořeny sahají až do roku 1898. Mezi zakladateli najdeme jména umělců tvořících tzv. generaci Národního divadla jako byli Josef Václav Myslbek, František Ženíšek, Vojtěch Hynais, Václav Brožík, Mikoláš Aleš a další.
Program
- Petr Štěpán, Pavel Šlegl
30.3.2024 - 31.3.2024 - Dvě cesty – Petr Štěpán, Pavel Šlegl
20.3.2024 - 31.3.2024 - Anna Vančátová – Obrazy 2019 – 2024
3.4.2024 - 14.4.2024 - Marian Kay – Minimalia
17.4.2024 - 12.5.2024
- Prague Auctions
12.3.2024 - 17.3.2024 - Daniel Klose – Kdo unikne
14.2.2024 - 10.3.2024 - Jednota umělců výtvarných
31.1.2024 - 11.2.2024 - Radka a Vlastimil Vodákovi – Něteré z cest
13.12.2023 - 14.1.2024 - Zdena Marschalová – V pohybu
15.11.2023 - 3.12.2023 - Jitka Hilská – Cesty
24.10.2023 - 5.11.2023 - Eva Mansfeldová (1950-2016) - Nová premiéra
15.8.2023 - 10.9.2023 - BALS – Běžec proti času
26.7.2023 - 13.8.2023 - Zeněk Netopil / Lačná elektronika
28.6.2023 - 23.7.2023 - Jiří Černický / Terapeutické tornádo
8.6.2023 - 18.9.2023 - Adam Jílek / Není čas na život
23.5.2023 - 4.6.2023 - Alena Vejvodová / Ozvěny
3.5.2023 - 14.5.2023 - Květoslav Přibyl „Fotografie“
5.4.2023 - 30.4.2023 - Věra Krumphanzlová, Václav Sika – Společně
1.3.2023 - 12.3.2023 - Adam Kašpar – Archiv lesa II
8.2.2023 - 25.2.2023 - Petr Novák z Jaroměře – Přirozená věc
18.1.2023 - 4.2.2023 - MINISALON
17.11.2022 - 4.12.2022 - Jan Severa, Karel Pauzer / Desmotropie
19.10.2022 - 6.11.2022 - Předaukční výstava významných děl českého umění
19.10.2022 - 6.11.2022 - Václav Vohlídal / Staré, nové v Nové síni
5.10.2022 - 16.10.2022 - Tomáš Jetela / Magic Monsters
14.9.2022 - 25.9.2022 - Ladislav Horváth - Figurativní a abstraktní imaginace
17.8.2022 - 11.9.2022 - Magdalena Cubrová / Magdalena 70
27.7.2022 - 14.8.2022 - Magdalena Cubrová -Magdalena 70
27.7.2022 - 14.8.2022 - Alena Petříčková, Alena Kupčíková / Já + Já
29.6.2022 - 24.7.2022 - Vladimír Kozlík a jeho žáci
13.4.2022 - 24.4.2022 - Ivan Komárek – Lidské figury
30.3.2022 - 10.4.2022 - Předaukční výstava výtvarného umění
22.3.2022 - 27.3.2022 - Michal Gabriel / Velké téma, malé sochy
2.3.2022 - 20.3.2022 - Jaroslav Štědra
16.2.2022 - 27.2.2022 - Jiří Vaněk – Obrazy
2.2.2022 - 13.2.2022 - Mezinárodní fotografické symposium a výstava
19.11.2021 - 3.12.2021 - Předaukční výstava výtvarného umění
9.11.2021 - 14.11.2021 - FIRMA
8.10.2021 - 6.11.2021 - Předaukční výstava výtvarného umění
28.9.2021 - 3.10.2021 - „PROČ / WARUM“ a jiné obrazy
8.9.2021 - 26.9.2021 - Ivan Ouhel, Mimmo Roselli
5.8.2021 - 3.9.2021 - Roman Erben / Obrazy, kresby, asambláže, 1980 – 2020
30.6.2021 - 18.7.2021 - Prague Auctions
31.5.2021 - 6.6.2021 - Prague Auctions
14.5.2021 - 30.6.2021 - Milan Novotný / Nedat se zmást barvami
21.10.2020 - 8.11.2020 - Jiří Černý / Pocta nejen fialové
7.10.2020 - 18.10.2020 - Oldřich Plíva / 4 6 4 6 7 4
16.9.2020 - 27.9.2020 - Daniela a Karel Benešovi, Alena Antonová, Petr Šturma / My pluli dál a dál
19.8.2020 - 13.9.2020 - Sutnarka Graphic Works
1.7.2020 - 25.7.2020 - Monika Sichrovská – Zelenov
3.6.2020 - 28.6.2020 - Ivan Ouhel, Momo Roselli
29.4.2020 - 23.5.2020 - Monika Sichrovská – Zelenov
1.4.2020 - 26.4.2020 - Petr Císařovský – Hra s ohněm
11.3.2020 - 22.3.2020 - František Hodonský – Přiznaná krajina
5.2.2020 - 1.3.2020 - Katarina Brunclíková /„Půvab uvadání“
8.1.2020 - 2.2.2020 - Eva Pospíšilová Hanušová, Josef Pospíšil / Tajemství
11.12.2019 - 4.1.2020 - Franta, Jacques Renoir, Pavel Brunclík
6.11.2019 - 1.12.2019 - Pavel Brunclík, Svatoslav Novák -Obrazy
30.10.2019 - 3.11.2019 - Předaukční výstava vybraných uměleckých děl
22.10.2019 - 27.10.2019 - Bohunka Waageová - Andělé země
9.10.2019 - 20.10.2019 - Bohunka Waageová – Andělé země
9.10.2019 - 20.10.2019 - Oldřich Tichý
18.9.2019 - 29.9.2019 - Jan -Petrof – Family Re-Construct
4.9.2019 - 15.9.2019 - Jednota umělců výtvarných – Stopa 2019
17.7.2019 - 4.8.2019 - Fakulta designu a umění L. Sutnara Západočeské univerzity v Plzni - Svět zítřka
19.6.2019 - 13.7.2019 - Michal Brix - Něco dosud nevídaného
22.5.2019 - 9.6.2019 - Prague Auctions
14.5.2019 - 19.5.2019 - Helena Hátleová / Nestabilní realita III.
17.4.2019 - 12.5.2019 - Spolek sochařů ČR / Lechtivá socha
3.4.2019 - 14.4.2019 - Vladimír Svoboda, Michal Šarše, 8. setkání
20.3.2019 - 31.3.2019 - Milan Křenek, Jan Vít - „Paralelní cestou“
20.2.2019 - 3.3.2019 - Anna Vančátová
5.2.2019 - 17.2.2019 - Michal Tomek – Krainy (ne)spatřené
16.1.2019 - 3.2.2019 - Elžbieta Grosseová, „Transformace“
13.12.2018 - 12.1.2019 - Předaukční výstava Prague Auction
4.12.2018 - 8.12.2018 - Alfréd Symůnek – HLE / DÁNÍ
31.10.2018 - 25.11.2018 - Petr Řehoř – Fragmenty
10.10.2018 - 28.10.2018 - Předaukční výstava moderního skla, keramiky a výtvarného umění
25.9.2018 - 29.9.2018 - Ondřej Caska / Čínská tušová malba
12.9.2018 - 23.9.2018 - Stano / Príbehy a stretnutia
29.8.2018 - 9.9.2018 - Jednota umělců výtvarných
25.7.2018 - 5.8.2018 - Lumír Čmerda / Nejen dřevěné reliéfy
27.6.2018 - 21.7.2018 - Ota Janeček / Intuice
12.6.2018 - 24.6.2018 - Ivana Šrámková, Kamila Najbrtová, Pavla Soukupová – 3
16.5.2018 - 3.6.2018 - Rostislav Novák / Obrazy - Odrazy
25.4.2018 - 13.5.2018 - Luděk Jirousek / Přírodovědcova vizuální symfonie & jiné obrazy
4.4.2018 - 22.4.2018 - Luděk Jirousek – Vizuální hudba
4.4.2018 - 22.4.2018 - Předaukční výstava výtvarného umění
20.3.2018 - 24.3.2018 - Z jihu z jílu
21.2.2018 - 10.3.2018 - Nové sdružení pražských umělců
7.2.2018 - 18.2.2018 - Květoslav Přibyl – Fotografie
10.1.2018 - 4.2.2018 - JITKA ŠTENCLOVÁ, "NA OBLOZE A POD NÍ"
13.12.2017 - 7.1.2018 - Prague Auctions - Předaukční výstava vybraného umění
2.11.2017 - 25.11.2017 - Milan Chabera – Perspektivy
25.10.2017 - 19.11.2017 - Ivana Bednářová / Ticho a stín
4.10.2017 - 22.10.2017 - Prague Auctions
26.9.2017 - 30.9.2017 - Josef Hník / My lidé
13.9.2017 - 24.9.2017 - Ĺubica Bakičová, Ilja Bílek / Bez lesku
23.8.2017 - 10.9.2017 - Jednota umělců výtvarných
2.8.2017 - 20.8.2017 - Jindra Husáriková, Šárka Mrázová Cagliero / Matka a dcera – obrazy
28.6.2017 - 30.7.2017 - Milan Hrouda – LANNY
19.4.2017 - 30.4.2017 - Otakar Slavík – Diptychy
3.4.2017 - 3.6.2017 - JOSKA SKALNÍK
/ sny - situace - hry
21.3.2017 - 16.4.2017 - Valdemar Sokol – Cesty
1.3.2017 - 12.3.2017
Další galerie a muzea
8gallery
Praha, Česká republika
8SMIČKA
Humpolec, Česká republika
Adam Gallery
Brno, Česká republika
Adolf Loos Apartment and Gallery v Expo …
Praha, Česká republika
Albertina
Viena, Rakousko