PLÁN pro Brno – Kompaktní město

26.09.2017 - 27.09.2017Přednášky, kurzy, konference

Cílem prvního ročníku pravidelné konference o rozvoji města ve 21. století je nastartovat zájem veřejnosti o podobu a fungování českých měst, především Brna, kde se akce koná.

Jak toho chceme dosáhnout? Poutavou a graficky atraktivní prezentací úspěšných projektů ze zahraničí i z Česka. Konference bude přístupná pro širokou veřejnost a zdarma. Během dvou dnů na ní vystoupí elity evropského urbanismu a architektury, čeští odborníci, brněnští politici a zástupci zájmových sdružení, kteří se dlouhodobě angažují v tématech rozvoje Brna i dalších českých měst.
Program konference bude složený ze dvou bloků prezentací úspěšných projektů s následnými diskuzemi. Návštěvníci získají obrázek o tom, jak vypadají a fungují města v zahraničí. Zjistí, proč je pro moderní město důležitý kvalitní veřejný prostor a architektura. Dozví se také, jak se mohou do plánování města sami zapojit.
Podtitulem konference je Kompaktní město. Hlavními tématy jsou pak koncepce dopravy města Brna a lokální centra mimo centrum města.PLÁN pro Brno – Kompaktní město - www.iUmeni.cz (26.09.2017)

Zpět na výpis

Knižní novinka

Ondřej Maleček

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder