Aukční den 73

Aukce 30.11.2014 • Národní 7, Praha, Česká republika

podzimní Aukční den Aukční galerie Kodl a Aukční síně Vltavín

Sběratelům umění bude nabídnuto přes 450 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou téměř 83 milionů Kč. O největší překvapení aukce a zaútočit na top 10 nejvýše vydražených českých obrazů se může postarat naprosto unikátní, výsostně galerijní, mnohokrát vystavovaná a reprodukovaná, vrcholně surrealistická práce malířky Toyen „Sen“, datovaná rokem 1937, začínající se vyvolávat na 12 milionech korun či zcela raritní, ojediněle se vyskytující Fillovo „Zátiší“, reprezentující období analytického kubismu. Mimořádným artefaktem je rovněž i vynikající poválečný obraz Josefa Šímy Metamorfóza IV s 3,9 miliony korun, velkoformátové plátno Racek letící do snu od nejdražšího českého žijícího autora Theodora Pištěka, startující na 2,5 milionech korun či raná práce průkopníka české abstraktní malby Václava Boštíka, začínající na 2,1 milionech korun. Český surrealismus je dále zastoupen výrazným solitérem Františkem Janouškem, jeho Žena před zrcadlem začíná na ceně 1,7 milionu korun, poválečnou, sugestivní prací Toyen, Beze stop za 3 miliony korun či dvěma pracemi Františka Muziky.

České 19. století je zastoupeno excelentní meditativní malbou Samota od Jakuba Schikanedera za 3,5 miliony korun, dále trojicí Brožíkových obrazů; Kometa, Faraonova dcera a Husopaska, řadící tato díla k vrcholům tehdejším figurální malby, či unikátní práce Beneše Knüpfera Nejistá kořist. Opominout nelze ani naprosto svrchovanou ukázku českého romantismu, dílo Josefa Navrátila Krajina s horskou pilou dražící se za 1 milion korun a práci Víra, Naděje a Láska od na českém trhu zcela ojedinělého autora Františka Tkadlíka.

Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme rovněž hned trojice Špálových obrazů; Hrad Kost za 1,25 miliony korun, Kytice pivoněk za 1 milion korun a Hotel Praha s vyvolávací cenou 400 000 tisíc korun a dále také dvě excelentní malby Josefa Čapka, lyrická práce Touha za 1,5 milionu korun a krásná optimistická malba Hra začínající na 2 milionech korun.

Aukční den 73

Aukce

Klenoty na plátně

18.4.2024
Praha · Bid4Auction

Detail
Aukce

ETCETERA 18

27.4.2024
Brno · Etcetera Auctions

POST-WAR & CONTEMPORARY ART – aukce českého současného a povalečného umění Etcetera + benefiční aukce Dům pro Julii

Detail
Aukce

Retro-Garáž Veteráni v aukce

27.4.2024
· Aukro

Retro Garáž je největší akce svého druhu v ČR pořádaná na výstavišti v Lysé nad Labem

Detail
Aukce

Velká sálová aukce

28.4.2024
Praha · European Arts Investments spol. s r.o.

Vážení klienti, připravili jsme pro Vás kolekci výtvarného umění, která bude dražena 28. dubna 2024 v Obecním domě v Praze od 13 hodin

Detail
Aukce

Ze soukromých sbírek

28.4.2024
Praha · Prague Auctions

Internetová aukce. Výstava 22.4. - 26.4. v Galerii Nová síň

Detail